Cristiano Ronaldo Takım İstatistikleri

Dünya futbol tarihine daha şimdiden damga vurmayı başaran iki oyuncu söylemek istesek bunlardan bir tanesi hiç şüphe olmayacağı gibi Cristiano Ronaldo olacaktır. Hem atmış olduğu goller hem de yaşantısı ile bir ikon olarak da lanse edebileceğimiz Portekizli oyuncu kariyer istatistiklerinde de önemli verileri barındırmayı başarıyor. Cristiano Ronaldo takım istatistikleri olarak bakıldığı zaman bunu dört farklı takım aracılığı ile irdelememize de imkan tanınıyor.

Bilindiği gibi yılız golcü kariyeri boyuncu Sporting Lizbon, Manchester United, Real Madrid ve Juventus forması giydi. Avrupa’nın en üst düzey liglerinin en üst düzey takımlarında oynamayı başaran başarılı oyuncunun kırmış olduğu rekorlara bakıldığı zaman bunu oldukça kolay bir meslekmiş gibi gösterdiğine de yakından tanıklık ediyoruz.

Ronaldo Kaç Golü Var?

Bahsetmiş olduğumuz üzere oyuncun 4 ayrı ligin 4 ayrı takımında da yoğun bir gol atma girişimi olması bu rakamların da hala günümüz dünyasında konuşulmasına vesile oluyor. Neredeyse pek çok insanın bir noktadan sonra oyuncunun attığı golleri saymayı bıraktığını da tahmin etmek çok zor olmayacaktır. Haliyle akıllara da bu aşamada Ronaldo kaç golü var ya da hangi takımda ne kadar gol attı gibi sorular gelebiliyor. Ronaldo kariyerinde;

  • Sporting Lizbon – 5 gol
  • Juventus – 101 gol
  • Manchester United – 142 gol
  • Real Madrid – 450 gol

Atma başarısını yakalamış durumda. Rakamları gördüğümüz zaman kısa süreli bir şok geçiriyor olsak da yıldız ismin bu verileri kariyerinde barındırdığını biliyoruz.

Ronaldo Kaç Asist Yaptı?

Gol atabilmenin yanı sıra oluşan pozisyonlarda takım arkadaşlarına gol servisi yapmanın da futbolun gelişimi açısından ne kadar değerli olduğunu görebiliyoruz. Durum bu şekilde olunca tabii ki asist sayılarının da insanların merak konularından biri olduğuna tanıklık etmek şaşılacak bir olgu olmaktan çıkıyor. Kariyerine bir kanat oyuncusu olarak başlayan Ronaldo, daha sonra forvet bölgesinde görev almış olsa da Ronaldo kaç asist yaptı sorusuna yine farklı rakamlar ile cevabını veriyor.

      •      Sporting Lizbon – 6 asist

      •      Juventus – 134 asist

     •       Manchester United – 62 asist

    •        Real Madrid – 131 asist

Böylesine bir başarı hikayesi de eminiz ki futbolu bıraktıktan sonra bile hafızalarda taze bilgi olarak kalacaktır.

Yorum yapın